III MIEJSCE NASZYCH ORŁÓW

Nasi zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi w dniu 14 stycznia 2018 r. wzięli udział w V halowym turnieju o puchar wójta gminy Świerklany, który odbył się w SP w Świerklanach Górnych. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach po 5 zespołów w każdej. Orzeł Jankowice w rozgrywkach grupowych zmierzył się z następującymi drużynami: MKS Żory, KKS Spójnia Zebrzydowice, Sokół Wola I, KS Bojków.

Poniżej wyniki z potyczek grupowych:

KS BOJKÓW – ORZEŁ JANKOWICE 0:2

SOKÓŁ WOLA – ORZEŁ JANKOWICE 0:6

KKS SPÓJNIA ZEBRZYDOWICE – ORZEŁ JANKOWICE 1:0

MKS ŻORY – ORZEŁ JANKOWICE 2:3

Powyższe wyniki pozwoliły naszym młodym Orłom uzyskać II miejsce w grupie i awansować do półfinału w którym zmierzyli się z gospodarzem turnieju czyli drużyną Fortecy Świerklany. W drugim półfinale zmierzył się nasz grupowy rywal z Zebrzydowic, która zagrał z Góralem Istebna.

PÓŁFINAŁY

FORTECA ŚWIERKLANY – ORZEŁ JANKOWICE 4:0

KKS SPÓJNIA ZEBRZYDOWICE – GÓRAL ISTEBNA 3:1

Na szczęście nasi zawodnicy nie podłamali się przegranym półfinałem i w meczu o III miejsce wygrali z Góralem, tym samym zajmując miejsce na najniższym stopniu podium. W finałowym meczu Forteca pokonała Zebrzydowice.

Mecz o III miejsce

ORZEŁ JANKOWICE – GÓRAL ISTEBNA 3:0

FINAŁ

FORTECA ŚWIERKLANY – KKS SPÓJNIA ZEBRZYDOWICE 2:1

Warto dodać, że nagrodę indywidualną otrzymał także nasz zawodnik Michał Tkocz, który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Brawo dla całej drużyny, która pokazała charakter i ambicję w tym halowym turnieju.

Turniejowy skład Orła: