JUNIORZY MŁODSI ZAJĘLI DRUGIE MIEJSCE W SEZONIE 2016/2017

Sobotnie przedpołudnie zdecydowanie należało do zawodników Orła Jankowice. W ostatnim ligowym meczu gospodarze rozprawili się z drużyną z Rogoźnej, aż 9:2. Piłkarze z Jankowic bardzo szybko zaczęli trafiać do bramki gości, bo już po 19 minutach prowadzili 3:0 i tylko kwestią czasu wydawało się zdobycie kolejnych bramek. Ewidentnie rozluźniona drużyna gospodarzy dała sobie strzelić 2 bramki i do przerwy Orzeł prowadził już tylko 3:2. W przerwie meczu nie nastąpiła żadna personalna zmiana, a trener Damian Mikołajec mógł skorzystać z 4 zawodników rezerwowych. Jedynie ustawienie uległo małej modyfikacji, co miało zadziałać pozytywnie na grę Orłów. Na efekty nie trzeba było długo czekać, gospodarze zaczęli grać pewniej i zdecydowanie, co przełożyło się na strzelenie aż sześciu bramek w drugiej połowie drużynie z Rogoźnej. Jankowice wygrały mecz 9:2 i przypieczętowało wicemistrzostwo gr B podokręgu Rybnik juniorów młodszych. Brawo chłopaki!!!

Drużyna juniorów młodszych Orła Jankowice pod wodzą trenera Damiana Mikołajca, rozegrała w sezonie 2016/2017 -
26 meczy, z czego 20 razy wygrała, odnotowała 2 remisy i przegrała tylko 4 razy.
W rundzie jesiennej ulegli tylko Polonii Niewiadom, zajmując 2 miejsce (tracąc w ligowej tabeli tylko jeden punkt),
w zakończonej niedawno rundzie wiosennej zajęli także 2 miejsce za drużyną Grabowni (tracąc w ligowej tabeli tylko 3 punkty).
Zawodnicy Orła w minionym sezonie strzelili, aż 108 bramek, co dało średnią ponad 4 bramek na mecz, natomiast stracili 48 bramek, co daje średnią 1,8 straconej bramki na mecz.