MŁODZICY ZADEBIUTOWALI NA WŁASNYM BOISKU

Nasi najmłodsi piłkarze swój pierwszy mecz na własnym boisku rozegrali w minioną niedzielę 16 września. Rywalem Orłów była drużyna ROW-u Rybnik, która zdecydowanie bardziej jest doświadczona w zmaganiach boiskowych. Piłkarze z Jankowic na to spotkanie wyszli bardzo zmotywowani i już w pierwszej minucie meczu sposób na bramkarza gości znalazł Mikołaj Szaboń, ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców, wyprowadził Orły na prowadzenie. Gospodarze dzielnie radzili sobie na boisku. ROW w pierwszej połowie zdołał jednak doprowadzić do remisu i wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa tego meczu. W drugą odsłonę meczu lepiej weszli zawodnicy gości, którzy wykorzystali brak krycia z prawej strony boiska i strzelili swoją drugą bramkę. Orzeł jednak nie złożył broni, a wyśmienitym strzałem z rzutu wolnego popisał się Jarosław Goraus i doprowadził do wyrównania meczu. Zarówno jedna jak i druga drużyna zdecydowanie ten mecz chciała rozstrzygnąć na swoją korzyść. Niestety w 47 minucie uderzeniem z dystansu popisał się zawodnik ROW-u, a piłka wpadła do siatki gospodarzy. Piłkarze z Rybnika wygrali mecz w Jankowicach, jednak nasi mali bohaterowie pokazali dużo woli walki, która na pewno będzie dobrym prognostykiem przed kolejnymi meczami i zbieraniem ligowego doświadczenia. Brawo Orły!!!
Dziękujemy licznie zgromadzonym kibicom i prosimy o jeszcze głośniejszy doping w kolejnych meczach.

LKS ORZEŁ JANKOWICE – RKP SP ROW RYBNIK 2:3 (1:1)
1” Mikołaj Szaboń (1:0)
16” Igor Mastalerz (1:1)
31” Igor Mastalerz (1:2)