ORŁY ZWYCIĘSKIE NA INAUGURACJE RUNDY WIOSENNEJ

Nasi juniorzy na pierwszy swój mecz w rundzie wiosennej wybrali się do Rybnika na mecz z Ochojcem, który swoje mecze rozgrywa na boiskach Row-u. Drużyny już wcześniej zmierzyły się między sobą w rundzie jesiennej i wtedy górą była drużyna Płomienia, która po bardzo ciekawym meczu wygrała 3:1. Orzeł w tym spotkaniu nie mógł skorzystać ze swoich wszystkich zawodników, którzy z różnych przyczyn nie mogli stawić się w niedzielne popołudnie na boisku przy
ul. Gliwickiej. Brak Jakuba Salomona, Patryka Wolnego czy Patryka Dziuby podziałał jednak mobilizująco na zespół prowadzony przez trenera Damiana Mikołajca. Do przerwy pomimo wizualnej przewagi na boisku, Orzeł nie potrafił udokumentować tego żadnym celnym trafieniem. Po zmianie stron i akcji z prawej strony boiska, dokładnym podaniem Dawid Kryg obsłużył Oliwiera Wiśniewskiego, który z racji problemów kadrowych wystąpił na boisku w roli napastnika i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie dla Orła w tym meczu. Jankowice nie zamierzały na tym poprzestać i w kolejnym dobrym zagraniu Kryg obsłużył Piątka, a najlepszy strzelec z poprzedniej rundy nie zmarnował świetnej okazji i podwyższył na 2:0. Ochojec odpowiedział uderzeniem Olafa Panka i Płomień chwycił przysłowiowy wiatr w żagle.
Na szczęście dla gości parę minut później najwięcej zimnej krwi w polu karnym gospodarzy zachował Kamil Kafka i uderzając piłkę wpakował ją do siatki tym samym gasząc nadzieje Płomienia na korzystny wynik w tym meczu.
Tym samym 3 punkty pojechały do Jankowic. Brawo!!!

I kolejka 25 marzec 2018 r. godz. 16:00

LKS PŁOMIEŃ OCHOJEC – LKS ORZEŁ JANKOWICE 1:3 (0:0)

47” Oliwier Wiśniewski (0:1)
55” Dominik Piątek (0:2)

67” Olaf Panek (1:2)
70” Kamil Kafka (1:3)