ORZEŁ WYGRYWA W DERBACH I ZAJMUJE MIEJSCE NA PUDLE

W derbowym pojedynku nasi zawodnicy okazali się lepsi od drużyny KS Świerklany i to wyjazdowe spotkanie zadecydowało, że nasi piłkarze zajęli III miejsce w ligowej tabeli po rundzie jesiennej. W pierwszym meczu tych drużyn na boisku w Jankowicach padł remis 2:2. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy ze Świerklan, którzy aby przeskoczyć naszą drużynę w tabeli musieli ten mecz wygrać. Groźnie było pod bramką Tymka Rducha ale zawodnicy gospodarzy nie potrafili wykorzystać stwarzanych sytuacji. Po jednej z kontr do piłki dochodzi Dominik Piątek, który ogrywa obrońców i bramkarza ze Świerklan i wyprowadza Orła na prowadzenie. Ten sam zawodnik zdobywa jeszcze w pierwszej połowie drugą bramkę i Orzeł prowadzi po 40 minutach 0:2 na boisku w Roju, bo tu swoje mecze rozgrywa drużyna ze Świerklan. Na drugą połowę zawodnicy trenera Damiana Mikołajca wychodzą jeszcze bardziej zmotywowani. Zarówno drużynie gospodarzy jak i gości zależy na wygraniu, więc mecz toczy się w szybkim tempie i zauważyć można sporo walki. Jednak po kolejnej groźnej sytuacji gospodarze strzelają bramkę kontaktową i łapią wiatr w żagle. Dobrą zmianę daje Bartosz Ściepura, który zastąpił w naszej drużynie Dawida Kryga.
Do końca meczu jeszcze sporo czasu. Orzeł marnuje wyśmienite okazje i na boisku zaczyna być nerwowo, więcej zimnej krwi zachowują jednak goście i to oni triumfują i wgrywają 2:1 z drużyną ze Świerklan.