Udany start sezonu Orła Jankowice!

Pierwszy mecz w nowym sezonie drużyna z Jankowic może zaliczyć do udanych pokonując na własnym terenie ekipę Orła Palowice 5:3.

Początek meczu był bardzo wyrównany, lecz to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Kluczowa sytuacja nastąpiła w 35 min, kiedy to Mateusz Muras świetnym podaniem obsłużył Adriana Waleczka wychodzącego na czystą pozycję, zmuszając tym samym obrońcę z Palowic do faulu w polu karnym. W konsekwencji drużyna gości była zmuszona kończyć mecz w dziesiątkę. Podyktowaną jedenastkę zamienił na gola Mateusz Muras. Kolejna bramka padła w 41 min. Karol Mrowiec obsłużył Pawła Woryne, a ten pewnie umieścił piłkę w siatce. Goście przed końcem pierwszej połowy zdołali jeszcze wyrównać po błędach w naszej obronie.

Drugą połowę spotkania nasi piłkarze starali się kontrolować przebieg gry. W 49 min. strzałem z dystansu pokonał bramkarza gości Paweł Woryna. Ekipa z Palowic nie dawała za wygraną i ponownie udało się jej wyrównać wynik spotkania na 3:3. Kolejne bramki dla naszej drużyny padały w 65 i 75 minucie. Ich autorem był Karol Mrowiec i tym samym przypieczętował pierwszą wygraną w nowym sezonie.

Kolejnym rywalem Orła Jankowice będzie Olza Godów.