W POJEDYNKU ORŁÓW LEPSZE JANKOWICE :) JUNIORZY MŁODSI LIDEREM GRUPY!

Na trudny teren udali się nasi zawodnicy w minioną środę 10 maja. Gospodarzem meczu był Orzeł Moszczenica, który swoje mecze rozgrywa na sztucznym boisku. Nasi piłkarze bardzo zmotywowani przystąpili do meczu. Pierwsi bramkę zdobyły Orły z Jankowic, a konkretnie Kacper Stencel, który ładnie zamknął akcję z prawej strony boiska i uderzył tuż przy słupku. Niestety nieporozumienie naszych obrońców przed końcem pierwszej połowy i Moszczenica trafia przysłowiową bramkę do szatni i po 40 minutach gry mamy 1:1. Gospodarze spokojnie rozgrywają swoje akcje, a piłka wędruje od nogi do nogi szukając tego ostatniego podania, do jednak dobra gra naszej defensywy, która niweluje zagrożenie zawodników Moszczenicy. Po jednej z akcji piłka wpada do bramki Moszczenicy i Orzeł z Jankowic po kuriozalnej bramce Dawida Gembalczyka prowadzi 2:1. Po drugiej stronie rzut wolny wykonywany pod bramkę Kewina Szymury, który dobrze radzi sobie w tym meczu pomiędzy słupkami bramki gości. Dobrze wykonane dośrodkowanie i za pleców obrońców wychodzi zawodnik gospodarzy i w 65 minucie doprowadza do remisu 2:2. Moszczenica przycisnęła i chciała pójść za ciosem i wygrać to spotkanie. Jankowice jednak dobrze ustawione w obronie przeprowadzają szybki kontratak, a niezawodny w ostatnich meczach Dominik Piątek w indywidualnej akcji strzela gola w 77 minucie meczu na wagę 3 punktów. Kolejny mecz, który pokazuje, ze Orły z Jankowic grają do końca.
Nasi piłkarze w niedzielę 14 maja pojadą na mecz do Grabowni i będzie to spotkanie o 1 miejsce w ligowej tabeli, bo obie drużyny zdobyły po 13 punktów (w 6 kolejkach). Mecz rozpocznie się o godzinie 13:00. Drodzy kibice serdecznie zapraszamy.

ORZEŁ MOSZCZENICA - ORZEŁ JANKOWICE 2:3 (1:1)