BARANOWICE ZDOBYTE, KOLEJNA WYGRANA JUNIORÓW STARSZYCH

Juniorzy starsi w niedzielny poranek udali się do Baranowic na kolejny mecz ligowy. Rywal obecnie zajmował 3 miejsce i miał 4 punkty przewagi nad naszą drużyną. Historia spotkań obu ekip korzystniejsza była dla zawodników z Baranowic. Orzeł nie wygrał jeszcze na tym boisku pod wodzą trenera Damiana Mikołajca. Niestety kolejny raz tylko 11- osobowa kadra zawodników z Jankowic pojawiła się na boisku przy ul. Lipowej. Pierwsze minuty zdecydowanie dla gospodarzy, którzy jednak nie zagrozili bramce strzeżonej przez kapitana Orłów Artura Oślisloka. Goście nie potrafili złamać rytmu meczowego, natomiast gospodarze coraz bliżej byli zdobycia bramki. W końcu w 34 minucie w niegroźnej sytuacji piłkę po strzale głową do bramki Jankowic kieruje zawodnik Baranowic i gospodarze swoją przewagę potwierdzają bramką. Wynik 1:0 do przerwy. Nie pierwszy raz potwierdza się reguła, że zawodnicy z Jankowic potrzebują dodatkowego bodźca w postaci motywacyjnej przerwy, tak było w Szczerbicach oraz w meczu z Ochojcem. Orły wychodzą na boisko z zamiarem zagrania 45 minut zdecydowanie lepszych niż tych, których wierni kibice z Jankowic oglądali w pierwszej połowie. Sygnał do ataku dał Patrycjusz Fligiel, który dokładnym dośrodkowaniem znalazł w polu karnym dobrze ustawionego Pawła Michalskiego, a ten nie zmarnował okazji i w 47 minucie po strzale głową zdobywa wyrównującą bramkę. Orzeł poszedł za ciosem i zdecydowanie lepiej radził sobie na boisku. Kolejne dobre podanie z lewej strony boiska do Pawła Michalskiego, a ten nie marnuje okazji i daje prowadzenie gościom w tym meczu. Po drugiej stronie Baranowice odpowiadają groźnym rzutem wolnym, po którym piłka trafia w poprzeczkę. Było to jednak za mało na drużynę Orła, która w końcówce meczu dokłada jeszcze jedną bramkę, a strzelcem trzeci raz w tym meczu zostaje Michalski, po kolejnej asyście Fligiela. Orzeł zwycięża Baranowice 3:1 i wraca z kolejnym cennymi punktami do Jankowic.