JUNIORZY STARSI - I KOLEJKA

W tym sezonie nasza najstarsza drużyna młodzieżowa swoje mecze rozgrywa w kategorii junior starszy rywalizując w podokręgu Rybnik. W ligowej tabeli rywalizuje 10 drużyn, a nasi piłkarze zmierzą się z Chwałowicami, Fortecą Świerklany, Baranowicami, Dębieńskiem, Ruptawą, Żorami, Czuchowem, Boguszowicami oraz Ochojcem. Pierwszy swój mecz juniorzy rozegrali w minioną niedzielę 2 września na boisku w Dębieńsku. Nie tak wyobrażali sobie rozpoczęcie sezonu zawodnicy Orła. Pomimo zdecydowanej przewagi nie potrafili zamienić stworzonych sytuacji na bramki. Honorowe trafienie dla naszego zespołu zanotował Dominik Piątek, który strzelił bramkę na 2:1 i wlał nadzieje w serca kibiców, którzy w większości opanowali trybuny w Dębieńsku. Po raz kolejny stwierdzenie niewykorzystane sytuację się mszczą miało odzwierciedlenie w rzeczywistości i to piłkarze gospodarzy strzelili przed przerwą jeszcze 3 bramkę. Po zmianie stron Orzeł jeszcze śmielej zaatakował ale nawet po rzucie karnym, piłka nie wpadła do siatki, a dobrze broniący się gospodarze dowieźli korzystny wynik do końca.

LKS DĄB DĘBIEŃSKO – LKS ORZEŁ JANKOWICE 3:1 (3:1)
18” Szymon Ryszka (1:0)
23” Jakub Wiernicki (2:0)
27” Dominik Piątek (2:1)
43” Jakub Wiernicki (3:1)

Skład Orła:
Wiśniewski (60” Rduch) – Plutka – Dziuba (65” Kluger) – Ściepura (70” Górka) – Krakowczyk (50” Smyczek) – Kafka (50” Bochynek) – Kuźnik - Ostasz (60” Wolny) – Radecki (65” Salamon) – Piątek – Jagła

Kadra zespołu juniorów starszych na sezon 2018/2019 obecnie liczy 20 zawodników.
W porównaniu do poprzedniego sezonu doszło do paru wzmocnień, drużynę opuścił tylko jeden zawodnik. Drużynę kolejny sezon poprowadzi trener Damian Mikołajec.

przybyli: Kamil Kuźnik i Paweł Bochynek (z drużyny seniorów), Cyprian Ostasz (LKS Rój), Kamil Jagła (Polonia Niewiadom), Klaudiusz Smyczek i Przemysław Smyczek (KS Świerklany)

ubyli: Dawid Kryg (Forteca Świerklany)