LKS ORZEŁ JANKOWICE – KS ŚWIERKLANY 1:6 (0:0)

skład Orła:
Rduch – Krakowczyk – Plutka – Kluger - Dziuba – Wolny (85” Wiśniewski) – Radecki (k) – (60” Ściepura) - Salamon - Piątek – Kafka (41” Kryg) – Górka
rez. Antończyk
trener: Damian Mikołajec

W minioną niedzielę nasi zawodnicy w pojedynku derbowym nie zdobyli nawet punktu.
Mecz w pierwszej połowie był bardzo wyrównany i tylko nieskuteczność piłkarzy zarówno z jednej jak i drugiej strony spowodowała, że do przerwy żadna z drużyn nie strzeliła bramki. Po zmianie stron drużyna ze Świerklan przejęła inicjatywę na boisku i po uderzeniu zza pola karnego w 51 minucie piłkę do bramki bronionej przez Tymka Rducha wpakował Łukasz Bortlik. Po utracie bramki Orzeł zagrał tak, jakby zostały podcięte mu wszystkie skrzydła, bo w przeciągu paru minut stracił kolejne bramki po katastrofalnej grze obronnej, której prawie nie było. Świerklany napędzone takim obrotem sprawy, natomiast Jankowice jakby nie wierzyły w to co się wydarzyło na boisku, a naprawdę ciężko było uwierzyć w to co się dzieje. Orzeł miał też swoje sytuacje ale Dominik Piątek nie umiał w tym meczu znaleźć sposobu aby w sytuacji sam na sam pokonać pewnie broniącego Szymona Mosieja, któremu także w jednej z sytuacji pomógł słupek. Bramkę honorową dla gospodarzy strzelił Adrian Górka, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Jankowic. Orzeł nie wykorzystał także karnego, który obronił wspomniany Mosiej. Tym razem pojedynek derbowy dla chłopaków ze Świerklan.

Nasi zawodnicy już w najbliższą sobotę 21 kwietnia o godzinie 16:30 rozegrają mecz
w Czuchowie, który ze względu na lepszy bilans bramek od naszej drużyny są liderem grupy.
Zapraszamy do wsparcia naszych zawodników w walce o kolejne ligowe punkty.