ZWYCIĘSTWA JUNIORÓW - decydujące pierwsze połowy meczu.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą zawodnicy juniorów starszych, którzy wygrali czwarty mecz z rzędu. Tym razem drużyną, odprawioną przez naszych Orłów została ekipa z Rownia. Nasi zawodnicy zdecydowanie przeważali na boisku
w pierwszej połowie, aplikując cztery bramki zawodnikom Iskry. Niestety w drugiej połowie Orzeł tylko kontrolował dogodny rezultat z pierwszej połowy i zdecydowanie mnie aktywnie włączył się w zdobywanie kolejnych bramek. Goście strzelili honorową bramkę z rzutu karnego, którego bardzo blisko obrony był kapitan naszej drużyny Artur Oślislok. Jankowice kolejny raz zwycięskie i zdecydowanie w lepszej kondycji niż w pierwszych kolejkach jesiennej rundy.
Orzeł w ostatniej kolejce jedzie na mecz do Czerwionki i pierwszą rundę może skończyć w czołówce, ale żeby tak się stało potrzebne jest kolejne zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu.

LKS ORZEŁ JANKOWICE – ISKRA ROWIEŃ 4:1 (4:0)

(1:0) – Paweł Michalski
(2:0) – Paweł Michalski
(3:0) – Kamil Rybak
(4:0) – Patrycjusz Fligiel

(4:1) – Rowień (k)

skład Orła:
Oślislok (k) (82” Katychów) – Macek – Sobik – Bochynek – Wiśniewski – Komraus – Kuźnik – Paszenda – Fligiel – Rybak (65” Barciok) - Michalski

15:27

To miał być hit kolejki, pojedynek drugiej z trzecią drużyną ligowej tabeli juniorów młodszych. Niestety mecz nie „porwał” zgromadzonych kibiców i pozostawił duży niesmak niestety pozasportowy. Lepiej mecz rozpoczęli nasi zawodnicy, którzy groźnie atakowali pod bramką Orzepowic, jednak uderzenia były na tyle słabe, że bramkarz gospodarzy bez trudu interweniował. W końcu po dobitce najwięcej „zimnej krwi” w polu karnym zachował Adrian Płonka i dał Jankowicom prowadzenie. Wiele niedokładności zarówno z jednej jak i drugiej strony, a gra toczyła się jedną stroną boiska. W końcu na strzał z dystansu zdecydował się Jakub Radecki, a piłka po jego uderzeniu znalazła się w siatce Zucha. Ten sam zawodnik jeszcze przed przerwą, wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Dominiku Piątku i goście prowadzili 3:0. Po przerwie Orzeł oddał inicjatywę Orzepowicom, które raz po raz atakowało na bramkę naszej drużyny. Parę minut potrzebowali gospodarze, aby w końcu pokonać bramkarza Orła i zmniejszyć rezultat meczu na 1:3. Zuch złapał wiatr
w żagle natomiast zawodnicy Orła „osiedli na mieliźnie” i tylko kwestią czasu była bramka stracona na 2:3 w 67 minucie meczu. Niestety słabym punktem tego meczu był sędzia, który nie zauważył paru niesportowych zachowań na boisku
i zbyt długo czekał na wyciągnięcie kartek z swojej kieszonki. Jednak w 77 minucie meczu arbiter sięgnął aż po dwie czerwone kartki, które wzbudziły wiele kontrowersji wśród świadków tego zdarzenia. To co jednak wszyscy widzieli to fakt, że nasz zawodnik został uderzony przez zawodnika Orzepowic w sposób, którego nie chcemy oglądać na boiskach. Orzeł po słabszej drugiej połowie dowozi cenne zwycięstwo w wyjazdowym meczu i powiększa przewagę nad trzecią drużyną do 4 punktów, a do lidera z Niewiadomia traci tylko jeden punkt. Do rozegrania zostały już tylko 3 kolejki.