ORŁY GRAJĄ DO KOŃCA

Kolejnym rywalem w ligowych potyczkach naszych Orłów, była drużyna Sygnałów Gotartowice.
Aura niestety nie sprzyjała obydwu drużynom i mecz toczył się w deszczowej scenerii. Goście odważnie zaatakowali bramkę gospodarzy już od pierwszych minut spotkania, ale dobrze spisywała się obrona Orłów, a także bramkarz Tymoteusz Rduch dla którego był to debiut w barwach Jankowic, ze względu na kontuzję Mikołaja Wieczorka. Orzeł jednak przetrwał napór gości i raz za razem coraz śmielej atakował bramkę drużyny z Gotartowic. W 20 minucie gola strzelił Dominik Piątek i dał wyraźny sygnał swojej drużynie do walki o 3 punkty. Jeszcze przed przerwą szybkie wznowienie Patryka Dziuby, które z autu wyrzucił futbolówkę prosto pod nogi Dominika jednak ten nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Do przerwy Orzeł prowadził 1:0. Po zmianie stron rozpoczęła się wymiana ciosów, groźne sytuacje zarówno z jednej jak i drugiej strony. Gotartowice wznawiają grę z rzutu rożnego, w zamieszaniu piłka po nieszczęsnej interwencji zawodnika z Jankowic odbija się od słupka i wychodzi w pole karne i trafia prosto pod nogi zawodnika gości, a ten z najbliższej odległości trafia do siatki Orła. Sygnały zwietrzyły szansę i coraz odważniej poczynają sobie na boisku.
Na 25 metrze faul kapitana naszej drużyny Jakuba Radeckiego i goście wznawiają grę od rzutu wolnego. Potężnym strzałem popisał się zawodnik Gotartowic, a piłka po jego uderzeniu wpadła do bramki i w 74 minucie Orzeł przegrywa 1:2. Trener Damian Mikołajec decyduje się na zagranie 3 napastnikami, co przynosi niespodziewanie szybki efekt, najwięcej zimnej krwi w polu karnym zachował Dominik Piątek, i ku uciesze miejscowych kibiców doprowadza do wyrównania. Orzeł remisuje z Gotartowicami 2:2 po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu.
Kolejnym rywalem naszych walecznych Orłów będzie drużyna KS Świerklany, mecz rozpocznie się 29 października (niedziela) o godzinie 10:00 na boisku w Roju.

Serdecznie zapraszamy na to derbowe spotkanie wszystkich kibiców, rodziny oraz tych wszystkich, którzy chcą wesprzeć chłopaków w walce o kolejne ligowe punkty.
W pierwszym meczu tych drużyn na boisku w Jankowicach padł remisowy wynik 2:2.

XI kolejka 22 października 2017 r.

LKS ORZEŁ JANKOWICE – KS SYGNAŁY GOTARTOWICE 2:2 (0:1)

20” Dominik Piątek (0:1)
54” Dawid Miera (1:1)
72” Sebastian Palarz (1:2)
79” Dominik Piątek (2:2)

skład Orła:
Rduch – Krakowczyk – Plutka – Kluger - Ściepura - Dziuba – Ostasz (75” Kafka) – Radecki (k) – Salamon – Piątek - Kryg