ORZEŁ ROZSTRZELAŁ BOROWIKI

Nasi piłkarze w poprzedniej kolejce znów musieli pauzować, ze względu na kapryśną pogodę, wyjazdowy mecz z KS Świerklany został przełożony na 19 listopada.
Do Jankowic w niedzielne słoneczne przedpołudnie wybrała się drużyna Borowika Szczejkowice, która chciała zrewanżować się naszym piłkarzom za porażkę na własnym boisku 1:2. Nasi juniorzy jednak spragnieni rozegrania ligowego meczu szybko zniweczyli plany gości. Jako pierwszy bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Radecki. Na 2:0 podwyższył Dominik Piątek i mecz układał się pod dyktando zawodników z Jankowic. Kolejne trafienie zanotował kapitan naszej drużyny strzałem z dystansu, a przed przerwa bramki zdobyli jeszcze Jakub Salamon dla którego była to pierwsza bramka w barwach Orła oraz Dominik Piątek, który ustalił wynik pierwszej połowy na 5:0. Po zmianie stron Orzeł nie zwalniał tempa i kanonadę strzelecką rozpoczął Dawid Kryg, na 7:0 podwyższył Cyprian Ostasz.
Na boisku pojawili się także Bartosz Ściepura i Patryk Wolny, którzy zastąpili Kamila Kafkę oraz wspomnianego Cypriana Ostasza. Wprowadzeni zawodnicy dobrze weszli w mecz,
a akcje przeprowadzone prawą stroną boiska dały kolejne bramki dla Jankowic. Drugi raz do bramki trafił Jakub Salamon podwyższając wynik spotkania na 8:0. Patryk Dziuba zdobył gola na 9:0 i po tym trafieniu nasza drużyna lekko się rozluźniła, co spowodowało, że straciliśmy dwie bramki. Kropkę nad przysłowiowym „i” postawił Dawid Kryg ustalając w 78 minucie końcowy wynik meczu na 10:2.
Mecz ze Szczejkowicami był ostatnim spotkaniem naszych juniorów przed własną publicznością. Do rozegrania pozostały jeszcze mecz w Czuchowie (12 listopada godzina 10:00) oraz zaległy mecz derbowy z KS Świerklany (19 listopada godz. 11:00 mecz rozegrany zostanie na boisku w Roju).

XIII kolejka 5 listopad 2017 r.

LKS ORZEŁ JANKOWICE – LKS BOROWIK SZCZEJKOWICE 10:2 (5:0)

skład Orła:
Rduch – Krakowczyk – Plutka – Kluger - Dziuba – Ostasz (50” Wolny) – Radecki (k) – Salamon – Piątek – Kryg – Kafka (50” Ściepura)