Snajperzy Orła rozstrzelali Czerwionkę

Orły w niedzielę podejmowały drużynę z Czerwionki – Leszczyn, która zgromadziła na swoim koncie podobnie jak gospodarze 10 punktów w 6-ciu meczach (3 wygrane,1 remis i 2 porażki). Stawka meczowa dla zespołów, które dzieli tylko różnica strzelonych bramek była zatem duża. Zwycięska ekipa mogła odskoczyć w ligowej tabeli o 3 punkty. Obie drużyny w swoich najsilniejszych składach oraz z liczną ławką rezerwową, dlatego mecz zapowiadał się ciekawie. Jankowice odważnie od pierwszych minut zaatakowali bramkę gości, ale jako pierwszy skuteczny cios wyprowadzili zawodnicy Czerwionki, którzy w 6 minucie otworzyli wynik spotkania. Niespodziewanie stracona bramka podziałała na piłkarzy Orła jak zimny prysznic i podrażniło ambicje naszych juniorów. Zaledwie 8 minut potrzebowali, aby zaaplikować gościom aż 4 bramki. Najpierw po ładnej akcji bramkę strzelił Dominik Piątek, na prowadzenie z rzutu karnego wyprowadził Dawid Kryg. Trzecie trafienie po walce do samego końca zanotował Cyprian Ostasz, a czwartą bramkę ponownie strzelił Kryg, dla którego był to już 2 gol w tym meczu. Goście długo zbierali się po takim szybkim nokaucie Orła, jednak raz po raz potrafili zagrozić bramce strzeżonej przez Mikołaja Wieczorka. Przed końcowym gwizdkiem oznajmiającym przerwę do bramki gości ponownie strzelił Dominik Piątek i na przerwę Orzeł z boiska schodził z bardzo korzystnym wynikiem 5:1. W drugiej połowie nasi zawodnicy kontrolowali grę, a trener zdecydował się także na 4 zmiany, które pozwoliły jeszcze piłkarzom z Jankowic na strzelenie dwóch bramek. Ponownie na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy Dominik Piątek, który potrafił wykorzystać sytuacje wypracowane przez zespół. Dobrze tego dnia radziła sobie linia obrony, która skutecznie niwelowała zapędy drużyny przeciwnej.
Orzeł zdobywa 3 punkty i pnie się wyżej w ligowej tabeli. Brawo chłopaki!!!
Kolejny mecz już w najbliższy czwartek 12 października o godzinie 16:00, Orzeł na własnym boisku podejmować będzie obecnego lidera grupy, czyli drużynę LKS-u Rój.
Drodzy kibice wsparcie będzie niezwykle ważne w tym meczu, dlatego zapraszamy na kolejny mecz naszej drużyny.